Företagsservice

Funderar du på att starta företag? Driver du redan ett företag som du vill utveckla vidare? Eller vill du flytta din verksamhet till Gotland? 

Oavsett i vilket skede du är i finns det kanske en del frågor. Här finns information och kontakter som kan hjälpa dig vidare. 

 

 

 

Sidan uppdaterad: 12 maj 2017
Ansvarig för sidan: Michael Enlund

Kontakt

Näringslivschef, näringslivsstrateg företagsklimat
Michael Enlund
Tfn: 0498-26 93 77
E-post: michael.enlund@gotland.se

Näringslivsstrateg företagsstöd
Peter Bloom 
Tfn: 0498-26 94 58
E-post: peter.bloom@gotland.se

Näringslivsstrateg gröna näringar, kulturella och kreativa näringar
Karin Farinder 
Tfn: 0498-26 94 99
E-post: karin.farinder@gotland.se 

Näringslivsstrateg besöksnäring
Mats Jansson
Tfn: 0498-26 95 23
E-post: mats.jansson@gotland.se

Projektledare tillväxtprogram, regionalt tillväxtarbete
Lina Holmgren 
Tfn: 0498-26 90 92
E-post: lina.holmgren@gotland.se

EU-samordnare
Maria Pettersson 
Tfn: 0498-20 41 54
E-post: maria.pettersson03@gotland.se

Projektsamordnare
Annette Glover 
Tfn: 0498-26 94 35
E-post: annette.glover@gotland.se

Strateg, arbetsmarknad och kompetensförsörjning
Therése Kullåker 
Tfn: 0498-26 90 60
E-post: therese.kullaker@gotland.se

Inspiration Gotlands företagslots
Beata Afzelius
Tfn: 0498-26 90 06
E-post: beata.afzelius@gotland.com

Kontakta oss

Visborgsallén 19
621 81 Visby
Tel: 0498-26 90 00
Organisationsnummer:
212000-0803

Region Gotland på Facebook

Här kan du nå Region Gotland
på Facebook:
Facebook-länk
RSS-länk

RSS på www.gotland.se

RSS håller dig på ett enkelt sätt uppdaterad med det senaste innehållet från www.gotland.se, till exempel nyheter och evenemang.

Translation

This website uses Google Translate in combination with professionally translated texts on selected pages.

Google Translate will translate the entire website to the language of your choice in a matter of seconds. However, keep in mind that as the Google translation is automated the result is not going to be completely accurate.

English

Suomeksi

عربي

فارسی

ภาษาไทย

På visby.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta surfa godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?